Ось і пройшли святкові дні Воскресіння

січня

Великий день – Христове Воскресіння! З 15 по 17 квітня 2012 року в нашій церкві проходили святкові Пасхальні богослужіння.
 

 

У святкових Великодніх богослужіннях брали участь Основний, Молодіжний та Дитячий хори, а також духовий оркестр Першої церкви ХВЄ м. Тернополя, що по вул. Квітова, 19.
 

 
 

«А дня першого в тижні прийшли вони рано вранці до гробу, несучи наготовані пахощі, та й застали, що камінь від гробу відвалений був. А ввійшовши, вони не знайшли тіла Господа Ісуса. І сталось, як безрадні були вони в цім, ось два мужі в одежах блискучих з’явились при них. А коли налякались вони й посхиляли обличчя додолу, ті сказали до них: «Чого ви шукаєте Живого між мертвими? Нема його тут, бо воскрес! ...» (Лук. 24:1-6).Для багатьох із нас Великоднє святкування почалося, подібно як жінкам, що рано-вранці  спішили до гробу Учителя, зприходу на недільне ранкове зібрання щоб з впевненістю і невимовною радістю засвідчити усьому світу та перш за все нагадати собі, що Христос Воскрес! Воістину Воскрес!Воскресіння Ісуса Христа надало традиційному святкуванню Пасхи,яке сягає глибини віків, дещо іншого змісту.З часу виходу з Єгипту, близько 1445 року до Р.Хр. – єврейський народ святкував Пасху навесні кожного року.Після більш ніж чотирьохсот років рабства в Єгипті Бог постановив вивести Ізраїля з полону.Історія цього порятунку детально описана у Книзі Вихід.Слово «пасха» від гебрайського pesah, що означає «проскочити мимо», «оминути», «помилувати».Кров ягняти символізувала захист синів Ізраїля від ангела-губителя який звершував десяту кару над Єгиптом, винищення всіх перворідних.Ягня – це прообраз новозавітної Пасхи – Ісуса Христа, кров якого захищає і рятує від смерті, даючи нам, християнам, надію на вічність з Богом.Однак змістом Пасхи як і багато століть  тому, так і сьогодні є рятівна благодать Бога який вивів Ізраїля з полону і так само виводить кожного хто покличе до Нього на тому місці де потребує Його.Як підбадьорення та нагадування для нас звучали слова пісні:Кров Христа за тебе теж лилась,Кров Христа захистить твоє життя.Кров Христа омиває від гріха.Сила, що рятує нас – кров Христа.Через жертву Ісуса поглинута смерть перемогою. І ми можемо мати цю перемогу – вічне життя, лише в Ісусі Христі.«І бачив я небо нове й нову землю, перше бо небо та перша земля проминули, і моря вже не було. І я, Іван, бачив місто святе, Новий Єрусалим, що сходив із неба від Бога, що був приготований, як невіста, прикрашена для чоловіка свого. І почув я гучний голос із престолу, який кликав: Оце оселя Бога з людьми, і Він житиме з ними! Вони будуть народом Його, і Сам Бог буде з ними, і Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре, і не буде вже смерти. Ані смутку, ані крику, ані болю вже не буде, бо перше минулося! І сказав Той, Хто сидить на престолі: Ось нове все творю! І говорить: Напиши, що слова ці правдиві та вірні! І сказав Він мені: Сталося! Я Альфа й Омега, Початок і Кінець. Хто прагне, тому дармо Я дам від джерела живої води. Переможець наслідить усе, і Я буду Богом для нього, а він Мені буде за сина»(Об. 21:1-7).
 
                                                                                                                                                                      Автор:  Сесик Христина