Святкування 90-річчя заснування Першої церкви ХВЄ м. Тернополя

30 червня 2015

   Святкування 90-річчя з дня заснування церкви християн віри Євангельської у місті Тернополі.      До цього місця допоміг нам Господь.      1 Самуїла 7:12

  Дорога тривалістю у 90 років, багато це, чи мало? Це запитання залишиться відкритим.  У кожного із нас своя, довша чи коротша, дорога слідування за Господом, однак святкування 90-річчя церкви є знаковим для усіх, оскільки у цьому поєднуємося усі ми, це наш спільний шлях, на якому труднощі і радощі, сміх і сльози переплелись з вірою, молитвами та надією завершити свою земну мандрівку в небі з Господом.      «Святкування 90-річчя церкви, необхідне для того, щоб ми пригадали всю ту дорогу, якою вів нас Господь.     

  Був час духовного пробудження, росту церкви, був час лихоліть,  війни, це також історія нашої церкви, був час войовничого атеїзму і ми пройшли тією дорогою за що Слава Господу» (В.Г. Яцюк).      Тернопільська громада започаткована у 1924 році, першими працівниками у ній були Микола Смолінський, Марія Недошитко та Дмитро Ординас. Перше водне хрещення відбулося серпневого вечора 1924 року на річці Серет біля  села Великий Глибочок, дванадцять душ охрестив Йосип Черський. Через рік відбулося друге хрещення, у 1926 році – третє. У різний час провідниками церкви були також Максим Нагорний, Ганна Букчинська, Григорій Федишин (за час його керівництва громадою в 1937 році був побудований Молитовний будинок), Йосип Федишин, Ігнатій Данилюк, Федір Вербіцький (за час його керівництва було збудовано новий Дім молитви у 1991 році), Володимир Терещенко, Петро Кравчук. 

  У 2012 році на пресвітерське служіння були рукопокладені Микола Коцюбайло, Віталій Черній, Василь Яцюк, Петро Волянюк, цього ж дня був рукопокладений на служіння єпископа Володимир Терещенко.       На згадку про спільно пройдений шлях 9-го серпня 2014 року відбулось перше святкове богослужіння з нагоди 90-ї річниці з Дня заснування церкви християн віри Євангельської у місті Тернополі.        Свідченнями та захоплюючими розповідями про довгу, місцями не легку, однак сповнену Божої милості та вірності, дорогу пройдену пліч-о-пліч із братами та сестрами по вірі повідали присутнім ветерани нашої церкви  Н.Г. Дундій, О.Я. Мотеліцький, Г.П. Скакун та пастор Ф.М. Вербіцький.   

  Щиро та з повною радістю ділились своїми переживаннями та дорогоцінними спогадами про роки проведені у церкві, що по вул. Квітова, 19, служителі, які є вихідцями з нашої церкви та несуть служіння по всій Україні серед них М. Серединський, В. Дідушин, В. Левенець, М. Бойчук, В.П. Воляник, А. Резнік, Р. Мадараш, І.Карашкевич, А. Дрозд  та О. Саган, з уст яких линули слова привітання, побажання зростання у Дусі Святому, розвитку та благословіння.      Святкування продовжилось  у неділю, 10-го серпня. На святковому зібранні про історію заснування, становлення та розвитку церкви християн віри Євангельської у місті Тернополі розповів брат І.Б. Репета.       Зі словами привітань до громади звернулись гості нашої церкви  П. Стельмащук, В. Гуменюк, Б. Тепер, Г. Балдюк, Д. Герасімов, О. Бандура, В. Вознюк та В. Шелестовський.       Слово від Господа до Тернопільської церкви мали брати – в минулому старший пресвітер Тернопільщини, єпископ В.М. Бровка,  старійшина нашого братства, служитель з Волині С.В. Веремчук та старший єпископ ХВЄ України Михайло Степанович Паночко.      

  Свято відвідали також представники влади, а саме Вадим Андрійович Боярський – директор департаменту відділу соціального забезпечення ОДА та Олександр Іванович Смик – начальник Управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради.      Приємно та радісно бути народу Божому в єднанні, та як би нам не хотілось зупинити час, все під небом колись минає, ось так і завершились урочистості з нагоди заснування церкви Християн віри Євангельської у місті Тернополі. У ці дні лунало багато пісень, віршів та проповідей, фіміам молитов підіймався до престолу нашого Бога.       На згадку про цей особливий час хочеться залишити слова зі Святого Писання: «Навчи нас лічити отак наші дні, щоб ми набули серце мудре!» (Псалом 90:12). 

 


 

                                                           

Дрозд Христина