Інтернет: можливості і ризики

22 червня 2015

Сучасне суспільство називають інформаційним. Значну роль відіграє Інтернет, користується яким майже половина людей з усього світу. Найбільш активна у Всесвітній мережі молодь. Інтернет – це великі можливості, проте як і будь-яке інше надбання людства, означає небезпеку. Як використати сучасні технології для євангелізації, що означає гігієна в Інтернеті – про це йшлося на обласній молодіжній конференції церкви Християн Віри Євангельської у Тернополі на вулиці Квітова 19.

                     «Духовне здоров’я та гігієна в Інтернеті»

        Інтернет: можливості і ризики        Сто років тому люди і не здогадувалися, якими будуть можливості сучасного суспільства. Завдяки Інтернету маємо доступ до всесвітньої бібліотеки, можемо спілкуватися з людьми з різних країн світу, є чимало способів навчання в онлайні. Проте кожен користувач Інтернету стикається з небезпеками, одна з яких – залежність.        «Інтернет – це надбання людства, великий ресурс, і його потрібно використовувати у добрих намірах. Мені подобається працювати з різними перекладами Біблії. Колись для цього були потрібні книжки, тепер в Інтернеті маємо набагато більше. Крім того, ми можемо ділитися різною інформацією в Інтернеті. Можна робити покупки, не виходячи з дому. Можна також навчатися в онлайні. Часто випускники онлайн-шкіл мають більше знань, ніж ті, хто навчався стаціонарно. Всі відомі люди займалися самоосвітою. Але чи ми готові взяти цей інструмент – Інтернет, і використовувати правильно? Часто діти і дорослі потрапляють до Інтернету непідготовленими. Тоді цей потужний інструмент стає небезпекою. Останнім часом стоїть питання, як захистити себе від зайвої інформації, від неправди, яка руйнує», - відзначив під час проповіді обласний керівник молоді Віталій Кусьмій.

           Щоб не потрапити в Інтернет-залежність, необхідно стежити не лише за тим, яку ми отримуємо інформацію, а й за часом, проведеним в онлайні. Рекомендують надавати перевагу реальному спілкуванню, а не віртуальному. Віталій Кусьмій порадив бути радикальним до себе: «Якщо ви помітили, що потрапили в залежність, обмежте своє перебування в Інтернеті. Не перебувайте там більше, як 15 хвилин, заходьте не частіше, ніж два рази за один день. Надбанням є додатки, які блокують рекламу, різні антиморальні речі, обмежують час перебування в онлайні.  Перед тим, як сідати за комп’ютер поставте собі завдання, які потрібно зробити, а потім перевірте, чи ви їх зробили. Якщо ви поширюєте в Інтернеті якусь інформацію, подумайте наскільки вона правдива, чи ви говорили б про це з друзями з церкви. Потрібно пам’ятати, що «усе мені можна, та не все на пожиток. Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно»1Коринтян 6:12».        На жаль, проблема залежності актуальна і для християн. Тонне у світовій павутині чимало молоді. «Мені доводилося молитися за звільнення від залежності. Спілкуючись з людьми, я зрозумів, що ця проблема зараз дуже поширена. Якщо не вирішити питання залежності, наслідки можуть бути страшні. Тому ми закликаємо протистояти залежності молитвою, відрікатися, каятися. Бо залежність – це те, що знищує нашу віру. «Стережіться, щоб ніхто вас не звів філософією та марною оманою за переданням людським, за стихіями світу, а не за Христом» Колосян 2:8», - зауважив пастор Сергій Швед.         За людей, які потрапили в залежність, потрібно молитися. Навіть якщо про це не просять.  

          «Горе мені, коли я не звіщаю Євангелії»            Звіщати слово Боже, - обов’язок кожного християнина. Виявляється, не достатньо не грішити, правильно поступати, необхідно  розповідати іншим про Ісуса. Це наше покликання.           У світі є до семи мільярдів людей, три з яких  користуються Інтернетом. Кожного дня кількість користувачів Всесвітньої мережі збільшується. Це реальна можливість для того, щоб звіщати Євангелію.           Розповідають про Ісуса в Інтернеті представники проекту «Yes He is». Проект передбачає можливість ділитися Євангелією з людьми, які не знають Бога. «Ми дослідили пошукову систему. Кожного дня люди шукають відповіді в Інтернеті на таке питання – як померти швидко, як покінчити з цим життям. Ми оплачуємо рекламу свого сайту. І людина, яка пише таке, може потрапити до нас, де є можливість познайомитися з Ісусом, який дає відповідь на всі питання, який піднімає, який приймає і дає надію», - розповів керівник проекту Юрій Кавун.

        Проект «Yes He is» дозволяє бути місіонером, не виходячи з дому. Завдання – знайти людей і познайомити їх з Богом. «Ми пропонуємо людям, які у депресії, які не знають, як жити далі, Ісуса Христа. І є можливість спостерігати, як змінюється життя цих людей, які обрали Бога. Це сотні відроджених християн, які поповнюють церкву Христову», - додав представник проекту Євгеній Русан.        Долучитися до команди проекту «Yes He is» можуть всі охочі. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті або при зустрічі з представниками проекту. Це можливість проповіді Євангелії та служіння людям, що є Божа воля.    

Людмила Путькалець