Я там, де є благословіння

22 червня 2015

«Я там, де є благословіння» - під такою назвою відбувся міжнародний міжконфесійний фестиваль духовної пісні у Тернополі. Брали участь у фестивалі хорові колективи з різних регіонів України та із-закордону. Співом служив також об’єднаний хор християнських євангельських церков обласного центру.

      Об’єднаний хор – це перший досвід не лише для місцевих євангельських церков, а й для Тернополя. Створили такий хор, щоб служити співом на євангелізаційному фестивалі «Надія» у Львові. Там співатиме понад дві тисячі хористів з різних регіонів Західної України. Хористи тернопільських євангельських церков уже кілька місяців готуються до цього служіння. Відтак Тернопільський об’єднаний хор – це частинка двотисячного хору, який служитиме у Львові.
     Місцева влада запропонувала  Тернопільському об’єднаному хору служити співом на фестивалі «Я там, де є благословіння». І хористи, і диригенти прийняли цю пропозицію. Оскільки – це ще одна можливість для проповіді Євангелії та для прославлення Господа. «Слово служити окреслює все те, що я відчуваю щодо братів і сестер і підготовки хору. Моє завдання – послужити тим братам і сестрам, які намагаються організувати частинку об’єднаного хору, який готується не лише до служіння на Арені Львів, а й намагається бути готовим до щоденного служіння в своїй помісній церкві у своєму місті. Об’єднаний хор має бути тим осередком, який завжди можна покликати до служіння. І якщо буде хоча б одна людина, яка прийме Господа, то варто це все робити. Варто їхати, залишати дім, збиратися, а також мотивувати це робити інших. Коли готується об’єднаний хор, то ми бачимо, що активно мобілізуються й інші церкви. Хтось починає молитися, хтось починає жертвувати. Про Тернопіль можу говорити, як про свій рідний дім. Це місто і церкви у яких почуваюся добре з щирими людьми. Враження такі, що я нібито нікуди зі своєї помісної церкви і не виїздив. Щодо виступу на фестивалі «Я там, де є благословіння», то це велике свідчення для Тернополя. А наше покликання – служити там, де ми є», - каже диригент об’єднаного хору Сергій Білокінь.

         Людина може бути щасливою, лише виконуючи Божу волю. Відтак і диригенти, і хористи готові вкладати здібності та зусилля задля Господньої справи. «Для мене найбільш важливим є виконання Божої волі та служіння для людей. Я хочу, щоб прославилося ім’я Господнє через спів хористів. Також хочу послужити людям для їхнього збудування та їхнього підкріплення. Спів хору є проповіддю слова Божого, оскільки ми звіщаємо слово Боже та готуємо людські серця, щоб його прийняти. Ми вперше у Тернополі об’єднали чотири церкви. Адже до співу долучилися хористи з чотирьох церков. Це є перший досвід для хористів, бо раніше вони не брали участі у співі об’єднаного хору. Помітно, що є хвилювання серед хористів і регентів. Проте, я сподіваюся, що хористи і далі об’єднуватимуться для співу. Думаю, що такий хор буде потрібний у Тернополі, і маю надію, що Бог для нас передбачив ще працю», - розповідає диригент Тернопільського об’єднаного хору Тетяна Сиско.
       У Тернопільському об’єднаному хорі співає переважно молодь – усіх сто п’ятдесят осіб. Хористи готові жертвувати у це служіння час і докладати всіх зусиль. «Я була захоплена нашим виступом. Всі співали викладаючись на повну. Це чудово, що слово Боже звучить з такою силою», - каже Ліля Нагорна. «Хочу далі служити співом, щоб прославляти Бога та приносити радість людям. Було дуже приємно на цьому фестивалі зі своїми друзями», - додає Юля Терещенко.
     Завершився фестиваль піснею «Боже великий єдиний, нам Україну храни». Разом з хористами співали жителі обласного центру та гості, які приїхали на фестиваль.
     Поки на сході війна, у нашому краї мирно: лунають пісні про Бога та спільна молитва за Україну.

Віталій Кусьмій