Як відзначатимуть 500-річчя Реформації на Тернопільщині?

28 жовтня 2016

Президент Петро Порошенко підтримав ініціативу Всеукраїнської Ради церков і підписав Указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації». Авторитетним протестантським об’єднанням доручили провести ряд заходів з цієї нагоди. Підтримку у проведенні гарантував Глава держави.

Україна – багатоконфесійна держава, одним із досягнень є створення Всеукраїнської Ради церков, яка забезпечує мир і злагоду між усіма конфесіями. Відтак дванадцять євангельських протестантських церков України об’єдналися заради відзначення 500-річчя Реформації. Вони проводитимуть спільні заходи з цієї нагоди. Кожній події з 500-річчя Реформації передуватиме молитва та величезна підготовка.

Євангельські протестантські церкви вже почали готуватися до відзначення 500-річчя Реформації. Вони провели нараду у київській церкві ХВЄ «Благодать», де обговорили напрями діяльності щодо відзначення Реформації. У нараді взяли участь також представники євангельських церков з Тернопільщини.

«500-річчя Реформації – це чудова можливість для масштабного благовістя. А відтак це може стати приводом для переродження країни. Тому важливо докласти всіх зусиль з боку євангельських церков, щоб відзначення цієї знаменної дати відбулося на високому рівні», - відзначив керівник проекту, депутат Верховної Ради України Павло Унгурян.

У нараді взяло участь майже тисячу представників євангельських церков України. Організатори проекту з відзначення 500-річчя Реформації представили сім відділів: творчий, молодіжний, соціальний, науково-історичний, ресурсний, юридичний, медіа-відділ. Кожен з цих відділів отримав спеціальні завдання в організації заходів до 500-річчя реформації. Стартовою має стати акція 25-го грудня цього року «Україна та Європа святкують Різдво разом». Євангельські церкви вийдуть з Різдвяними піснями на вулиці міст і сіл. Аналогічні акції відбудуться і 7-го січня 2017-го року. Також передбачена євангелізаційна робота у школах і вищих начальних закладах. Весною відбудеться Всеукраїнська акція «Чисте серце – чисте місто». Також у планах – заходи з відзначення Пасхи, молодіжні, дитячі табори, велопробіги, флешмоби. 17-го вересня 2017-го року відбудеться Всеукраїнське свято Реформації у Києві. Загалом упродовж наступного року євангельські церкви України повинні активізувати різні соціальні служіння. Усю діяльність має супроводжувати інформаційна активність і зовнішня реклама.

До відзначення 500-річчя Реформації необхідно максимально залучити євангельських християн в усіх регіонах України.

Людмила Путькалець